KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193494
nr 1419 3494
Schönherr, man. Signerad, daterad -45 pannå, 26x21, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:56:37
20/9 15:51:28
200 kr
20/9 19:51:37
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta