KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15727052
nr 1572 7052
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:51:29
23/10 09:52:58
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson