KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878579
nr 1387 8579
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 46x67cm, yttermått inklusive ram: 58x79cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:09:38
29/3 17:34:36
Rune Person
Läs mer om Rune Person