KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691094
nr 1269 1094
Rudolf Gowenius
(1896-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 58. Olja på duk. 55x43
Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 18:55:48
19/8 15:02:21
Rudolf Gowenius
Läs mer om Rudolf Gowenius