KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623296
*
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 17:27:35
1
100 kr
25/4 18:08:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 17:27:35 | 1 | 100 kr |
| 25/4 18:08:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



