KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12012546
nr 1201 2546
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Kyrka i Dalsland, signerad, -73. Olja på duk, 39x46 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
måndag 3 september 2018
kl 20:32:40
Rudolf Flink
Läs mer om Rudolf Flink