KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14471004

nr 1447 1004

Reinhold Norstedt

(1843-1911), Sverige

Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 7 februari 2022
kl 20:34:54

7/2 20:29:00 1      Vinnande bud

Reinhold Norstedt

Läs mer om Reinhold Norstedt