KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516116
nr 1651 6116
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1932, lilla torget, Kalmar. Olja på duk, 85x130 cm, yttermått inklusive ram: 97x140 cm
Kondition: färgbortfall
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 oktober 2024
kl 19:17:36
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr