KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746465
nr 1274 6465
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Kalmar slott. Signerad. Olja på pannå, 61x92 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:47:39
6/9 10:16:41