KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943147
nr 1494 3147
Per Gummeson
(1858-1928), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -13, Skånskt korsvirkeshus. Olja på duk, 75x50 cm, yttermått inklusive ram: 88x64 cm
Kondition: dukskada
Per Gummeson, född 1858 i Borrby, Skåne, död 1928 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 19:50:18
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
350 kr
Per Gummeson
Läs mer om Per Gummeson