KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769237
*
nr 1276 9237
Oscar Wiklundh
(1899-1979), Sverige
Oljemålning, "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:16:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 03:46:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Läs mer om Oscar Wiklundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar wiklundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Läs mer om Oscar Wiklundh
nr 1276 9237
Oscar Wiklundh
(1899-1979), Sverige
Oljemålning, "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/9 03:46:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.Läs mer om Oscar Wiklundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar wiklundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



