![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11725012
*
nr 1172 5012
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oljemålning, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 16:14:55
1
3.000 kr
26/3 19:23:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Törnå
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Oscar TörnÃ¥
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar törnå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oscar Törnå
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Oscar TörnÃ¥
nr 1172 5012
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oljemålning, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop: | 12.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 16:14:55 | 1 | 3.000 kr |
26/3 19:23:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Törnå
Oscar TörnÃ¥, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Oscar TörnÃ¥
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar törnå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43