KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819169

nr 1481 9169

Oscar Lycke

(1877-1927), Sverige

Oljemålning, Motiv från Norrland. Signerad. Olja på duk, 83x113 cm, yttermått inklusive ram: 98x127 cm

Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 8 augusti 2022
kl 20:24:33

Oscar Lycke

Läs mer om Oscar Lycke