KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065332
nr 1606 5332
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Landskap med fäbodar. Signerad, daterad 1907. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 56x75 cm
Kondition: nikotinfärgad
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 mars 2024
kl 18:29:11
17/3 21:53:28
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke