KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12461039
*
nr 1246 1039
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Blockflöjten", Signerad. Olja på duk, 61x50
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 19:29:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 18:58:49
1
350 kr
400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
22/3 18:59:05
1
600 kr
700 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
22/3 18:59:18
1
1.000 kr
1/4 11:15:46
2
Vinnande bud
- Tema
1 apr
Oscar Hernandez Soriano
Specialauktion med verk av Oscar Hernandez Soriano.
Oscar Hernandez Soriano föddes på Kuba 1944. Vid 11 års ålder flyttade familjen från Kuba till Spanien eftersom modern var spanjorska. Han kom ...
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
nr 1246 1039
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Blockflöjten", Signerad. Olja på duk, 61x50
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 18:58:49 | 1 | 350 kr |
|
400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 22/3 18:59:05 | 1 | 600 kr |
|
700 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 22/3 18:59:18 | 1 | 1.000 kr |
| 1/4 11:15:46 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
1 apr
Oscar Hernandez Soriano
Specialauktion med verk av Oscar Hernandez Soriano. Oscar Hernandez Soriano föddes på Kuba 1944. Vid 11 års ålder flyttade familjen från Kuba till Spanien eftersom modern var spanjorska. Han kom ...
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1944, död 2007.Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



