KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123375
nr 1612 3375
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, flickor i Kairo - 67. Olja på pannå, 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 31x28 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:41:10
500 kr
1.100 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren