KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14829358
nr 1482 9358
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, "parkbild", Monogramsignerad. Olja på duk, 36x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x41 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 18:05:56
13/8 09:40:01
300 kr
13/8 21:41:43
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren