![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967575
*
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:53:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 15:20:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
*
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 15:20:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk mÃ¥lare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .Läs mer om Olle Larsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19