KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
*
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:03:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 22:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43