KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16694346
nr 1669 4346
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Oljemålning, Motiv från Slussen Stockholm. Signerad daterad 1939. Olja på duk 72x65 cm, yttermått inklusive ram: 83x76 cm
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 december 2024
kl 20:14:27
16/12 14:17:05