KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11482230
*
nr 1148 2230
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad och daterad 1957, ”Alla tiders blomster', 89x116
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 19:58:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 13:43:36
1
1.100 kr
2/12 01:01:16
2
1.600 kr
3/12 23:46:40
2
2.800 kr
4/12 16:16:32
3
2.400 kr
4/12 16:16:32
2
2.600 kr (Budbetjänt)
4/12 16:18:42
3
3.600 kr
4/12 18:50:18
2
3.800 kr
4/12 18:51:23
2
Vinnande bud
4/12 19:14:42
2
justering av budtak
4/12 19:51:59
1
4.200 kr
4/12 19:51:59
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matsola burman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Matsola Burman
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Läs om budbetjänten
nr 1148 2230
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad och daterad 1957, ”Alla tiders blomster', 89x116
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 13:43:36 | 1 | 1.100 kr |
| 2/12 01:01:16 | 2 | 1.600 kr |
| 3/12 23:46:40 | 2 | 2.800 kr |
| 4/12 16:16:32 | 3 | 2.400 kr |
| 4/12 16:16:32 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 16:18:42 | 3 | 3.600 kr |
| 4/12 18:50:18 | 2 | 3.800 kr |
| 4/12 18:51:23 | 2 | Vinnande bud |
| 4/12 19:14:42 | 2 | justering av budtak |
| 4/12 19:51:59 | 1 | 4.200 kr |
| 4/12 19:51:59 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matsola burman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



