KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13909202

nr 1390 9202

Martin Säflund

(1894-1976), Sverige

Oljemålning, Landskap i vårvinter, Signerad. Olja på pannå, 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm

Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:57:14

12/4 19:23:02 1      100 kr
12/4 20:23:05 2      Vinnande bud

Martin Säflund

Läs mer om Martin Säflund