KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13909202
nr 1390 9202
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Landskap i vårvinter, Signerad. Olja på pannå, 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:57:14
12/4 19:23:02
100 kr
12/4 20:23:05
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund