KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677198

nr 1467 7198

Mårten Garbring

(f. 1918), Sverige

Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm

Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 16 maj 2022
kl 18:44:21

Mårten Garbring

Läs mer om Mårten Garbring