KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14965240
nr 1496 5240
Märta Rudbeck
(1882-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stilleben. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
Märta Rudbeck, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1882, död 1933.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:41:07
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
Märta Rudbeck
Läs mer om Märta Rudbeck