KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11922141
nr 1192 2141
Marianne Taube
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 65x65 cm
Marianne Taube, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1928.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:09:51
24/6 21:00:44
Marianne Taube
Läs mer om Marianne Taube