KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752108
nr 1475 2108
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Modeller. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 44x26 cm, yttermått inklusive ram: 57x38 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:48:57
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Wallin
Läs mer om Margareta Wallin