KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292023
nr 1629 2023
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Stilleben. Ej signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, 64x64 cm, yttermått inklusive ram: 67x67 cm
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:17:51
12/6 13:20:11
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer