KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13474045
nr 1347 4045
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, vy mot Kornhamnstorg, Signerad. Olja på duk, 39x34 cm
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:33:17
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
900 kr
Lennart Roupe
Läs mer om Lennart Roupe