KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565151
nr 1556 5151
Lars Crona
(1930-1991), Sverige
Oljemålning, "sjölandskap". Signerad. Olja på pannå, 29x47 cm, yttermått inklusive ram: 48x66 cm
Lars Crona, svensk tecknare och grafiker född 1930, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 20:50:55
100 kr
1.100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)