KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17516210
nr 1751 6210
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1957, "Fiskeby". Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:27:45
500 kr
600 kr
1.400 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)