KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824042
nr 1382 4042
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Diskbänk på gång". Signerad. Olja på duk, 35x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:49:02
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr
400 kr
500 kr
600 kr
700 kr
900 kr
1.000 kr
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred