KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937187
nr 1693 7187
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, daterad 77, kust. Olja på pannå, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 29x39 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 april 2025
kl 18:40:01
14/4 15:48:40
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian