KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486531

nr 1348 6531

Karl Dahlqvist

(1900-1971), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 51, Stilleben. Olja på pannå, 65x60 cm

Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 21 september 2020
kl 20:44:31

21/9 20:23:46 1      100 kr
21/9 20:39:54 2      Vinnande bud

Karl Dahlqvist

Läs mer om Karl Dahlqvist