KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805055
nr 1580 5055
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, hav. Olja på duk, 46x60cm, yttermått inklusive ram: 60x78cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 november 2023
kl 18:56:10
20/11 18:14:10
Karl Bergman
Läs mer om Karl Bergman