KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455513

nr 1245 5513

Kai Federspiel

(1903-1981), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad 1957. Olja på pannå, 32x40 cm

Kai Federspiel, dansk-svensk tecknare och målare född 1903, död 1981 .

Utrop:

300 kr

måndag 1 april 2019
kl 19:05:08

Kai Federspiel

Läs mer om Kai Federspiel