KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17471009
nr 1747 1009
Julius Friedlaender
(1810-1861), Danmark
Oljemålning, Monogramsignerad JF, daterad 1857, interiör. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 79x90
Kondition: mindre färgbortfall
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:45:59
3/12 12:35:37