KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064554
nr 1206 4554
John Haavs Johnson
(1915-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Stockholmsmotiv, "Stadsgården". Olja på duk, 37x48 cm
John Haavs Johnson, svensk målare född 1915, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 september 2018
kl 19:55:22
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
John Haavs Johnson
Läs mer om John Haavs Johnson