KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629527

nr 1562 9527

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Signerad, daterad 87, kustklippor. Olja på duk, 49x73 cm, yttermått inklusive ram: 62x86 cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 11 september 2023
kl 18:59:19

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn