KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15186045
nr 1518 6045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1993, "Trädet". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 januari 2023
kl 19:57:15
500 kr
600 kr
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)