![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046
*
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 17:01:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Jens Sinding Christensen
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 17:01:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk mÃ¥lare,Läs mer om Jens Sinding Christensen
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20