KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968340
nr 1696 8340
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Eka. Olja på duk, 38x55, oramad
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 april 2025
kl 19:28:11
25/4 22:32:52
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil