KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719446
*
nr 1471 9446
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 20:18:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 18:24:15
1
100 kr
25/5 18:24:58
1
Vinnande bud
26/5 11:25:32
2
150 kr
26/5 11:25:32
1
(budbetjänt)
27/5 19:41:20
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jacob Hägg
nr 1471 9446
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 18:24:15 | 1 | 100 kr |
| 25/5 18:24:58 | 1 | Vinnande bud |
| 26/5 11:25:32 | 2 | 150 kr |
| 26/5 11:25:32 | 1 | (budbetjänt) |
| 27/5 19:41:20 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk mÃ¥lare främst känd för sitt marinmÃ¥leri.Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



