KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193169
nr 1419 3169
Ivar Franke
(1913-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 49x64cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
Ivar Franke, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:50:21
100 kr