KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193169

nr 1419 3169

Ivar Franke

(1913-1999), Sverige

Oljemålning, Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på duk, 49x64cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm

Ivar Franke, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 20 september 2021
kl 19:50:21

Ivar Franke

Läs mer om Ivar Franke