KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916290
*
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:45:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 19:51:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 19:51:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



