KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052023

nr 1405 2023

Ingegerd Torhamn

(1898-1994), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad it. Olja på pannå, 19x73, yttermått inklusive ram: 24x78 cm

Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:27:19

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ingegerd Torhamn

Läs mer om Ingegerd Torhamn