KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769091
nr 1576 9091
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Båthus. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:02:14
6/11 15:23:26
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström