KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598277
*
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:30:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 14:29:32
1
500 kr
4/4 16:22:11
2
1.000 kr
4/4 17:26:26
3
1.500 kr
4/4 17:26:48
4
1.500 kr
4/4 17:26:48
3
1.500 kr (Budbetjänt)
4/4 17:27:16
4
1.700 kr
4/4 18:08:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
*
Holger Almqvist
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Läs om budbetjänten
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 14:29:32 | 1 | 500 kr |
4/4 16:22:11 | 2 | 1.000 kr |
4/4 17:26:26 | 3 | 1.500 kr |
4/4 17:26:48 | 4 | 1.500 kr |
4/4 17:26:48 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
4/4 17:27:16 | 4 | 1.700 kr |
4/4 18:08:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger almqvist olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19