KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597173

nr 1559 7173

Hjalmar Olsson

(1886-1966), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm

Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 augusti 2023
kl 19:41:10

22/8 14:56:14 1      100 kr
24/8 23:33:01 2      Vinnande bud

Hjalmar Olsson

Läs mer om Hjalmar Olsson