KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14324488

nr 1432 4488

Hjalmar Eldh

(1881-1953), Sverige

Oljemålning, Figurkomposition. Stämpelsignerad. Olja på pannå, bildmått: 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

Hjalmar Eldh, svensk målare och grafiker född 1881, död 1953.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 22 november 2021
kl 19:09:32

22/11 15:29:29 1      100 kr
22/11 18:11:19 2      Vinnande bud

Hjalmar Eldh

Läs mer om Hjalmar Eldh