KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377157
nr 1437 7157
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1933, Torekov. Olja på duk, 45x59, yttermått inklusive ram: 55x69 cm
Kondition: slitage, skador
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:11:35
100 kr
150 kr
200 kr
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö